Kurs Master, 6 części


Kurs Master NLP jest dalszym budowaniem umiejętności szczęśliwego życia. O ile Praktyk NLP pozwalał dotknąć rozwoju własnego w kontekście pracy z samym sobą. O tyle Master NLP pozwala lepiej być z ludźmi. Uczy jak prowadzić, przewodzić, pociągać za sobą innych. Jak porozumiewać się z nimi, by nadawać nowy kierunek rozwoju całych społeczności. Na Praktyku przekazywano sprawdzone metody postępowania, tu jest eksperymentowanie i własne próby. Kurs MASTER skierowany jest do tych najbardziej urzeczonych możliwościami, jakie daje NLP.
Czym MASTER NLP nie jest? Nie jest terapią osobistą. Jeśli otrzymuje się sposoby wpływania i pomagania innym ludziom, to warto wiedzieć – i do was należy wybór – komu chcecie dać ten wpływ. A dawać będziecie, jako osoby bardziej świadome i lepiej rozumiejące. Niektórzy będą w swym wspieraniu kierować się na ścieżkę biznesową, niektórzy terapeutyczną, a inni może rodzinną. Wszystkie możliwe. To, co wam będzie pomocne, to umiejętności trenerskie, które odkryjecie na Masterze. Wielu waszych kolegów z poprzednich kursów Master już prowadzi swoje autorskie treningi.
MASTER NLP składa się z 6 spotkań, co 2 miesiące, przez 4 dni. Każde z nich zawiera w sobie niespodzianki. W zarysie spotkania zawierają:
PRZEKONANIA – żyjemy wedle określonego sposobu myślenia, modelu świata. Przyjęcie go pozwala lepiej rozumieć świat i ludzi, ale do próbowania nowego potrzeba zmiany przekonań. I właśnie metodami zmiany przekonań zajmujemy się przez te 4 dni. Na Praktyku temat zajął jedynie 3 godziny. Teraz będzie czas, by do woli ćwiczyć działania, które natychmiastowo dadzą możliwość sprawdzenia dopiero co zmienionych przekonań.
METAPROGRAMY – wielu uczestników Praktyka mówi, że 4 spotkanie było najbardziej znaczące. Okryliście więc moc metaprogramów. Na tym spotkaniu sprawdzicie swoją skuteczność w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi z wykorzystaniem metaprogramów. Poznacie metody motywowania i samomotywowania w stresie i pełnym spokoju. Będziemy eksperymentowali ze zmianami metaprogramów i trwałymi modyfikacjami Waszych nawyków. Wszystko w celu, by być jeszcze bardziej sprawnym w komunikacji z innymi.
ZDROWIE – na tym spotkaniu doświadczycie praktycznych metod pracy z ciałem i własnym wysiłkiem fizycznym. Poznacie podstawy metody Feldenkraisa, capoeiry, jogi, masażu, wokalnych metod wibracyjnych oraz tai-chi. Będziemy rozmawiać o pracy z chorobami terminalnymi. Zapoznani zostaniecie z mentalnymi metodami wpływania na wydolność ludzkiego organizmu. Spróbujecie nowych metod żywieniowych i doświadczycie biegu trasowego.
INTUICJA – przekonacie się, że intuicja jest domeną ludzi. Sprawdzimy jak wiele wiemy nie wiedząc. Zaczniemy trenować zaufanie do własnych przeczuć i „drgnięć duszy”. Przekonacie się, jak łatwo wpadać na pomysły i uruchamiać swoją kreatywność oraz zdolność przewidywania – może sobie powróżymy… Nauczycie się też czytać fotograficznie (do 25 tys. słów/min).
RYTUAŁY – towarzyszą człowiekowi od zarania wieków. Wiążą się ze wzniosłością, wzmacniają motywację, budują tajemniczą atmosferę, są cykliczne. Zazwyczaj są zbiorowe. Ludzie za pomocą rytuałów poszukują mocy w siłach boskich, wyższych, nieznanych, nadprzyrodzonych. A tak naprawdę przecież szukają i odnajdują siebie. Jesteśmy zdolni do dokonywania cudownych rzeczy i nie potrzeba nam tłumaczyć się przed nikim z własnej doskonałości. Rytuały to metafora spotkania z naszą mocą. Wyzwalają wiele nowego. Warto ich dotknąć.
WŚRÓD LUDZI – trening certyfikacyjny, na którym będziemy pracowali z energią, poczuciem własnej wartości, z własną mocą, misją wpływania na innych ludzi. Staniecie też wobec egzaminu przed ludźmi – samodzielnie poprowadzicie 2-godzinny trening w realnych firmach. Będzie to zwieńczanie i stabilizowanie waszych umiejętności. Na koniec otrzymacie certyfikaty, które – prawdę mówiąc – nie będą Wam potrzebne w dalszym życiu. Ważniejsze będzie posiadanie własnej „laski maga”, która będzie was wspierać w najtrudniejszych sytuacjach – jeżeli do nich dojdzie – w co wątpię.

Wszystkie 6 spotkań trwa 4 dni – czwartek, piątek, sobota, niedziela

Termin całego KURSU sprawdź w kalendarzu.

Koszt: każdego spotkania 1.300 zł + 23% VAT (+ koszty hotelowe 600 zł/os. płatne w recepcji ośrodka szkoleniowego).

Miejsce: Ośrodek 20 km pod Warszawą, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne w Jachrance.